משחקים רלוונטיים לחובבי ענפי ספורט שונים הדפסה
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י אריאל   
שני, 20 פברואר 2012 07:26

כמות חובבי הספורט בעולם היא גדולה – אירועי הספורט הגדולים מדברים בזכות עצמם ומוכיחים שמדובר בגורם משמעותי מאין כמוהו. לטובת חובבי הספורט פורסמו מאות ואלפי משחקי דפדפן שנותנים אפשרות למעריץ להנות בזמנו החופשי ממשחקים המסתמכים על התחביב והאהבה שלו. כמובן שניתן להרחיב את הדיבור על ענפי הספורט המוכרים בארץ, אולם במקום לעשות את זה, נציג לכם מספר ענפי ספורט שלהם משחקי מחשב ייעודיים שיכול להיות שלא העליתם בדעתכם.

מרוצים? יש מגוון רחב

אמנם ענפי ספורט הכוללים מירוצים אינם פופולריים בארץ מסיבות כאלה ואחרות, אך כל אדם שסגנונות כאלה מעניינים אותו, מסוגל למצוא אתגר במשחקים המתבססים על סוגי ספורט אלה. לצורך ההדגמה נציג משחקי אופנוע שבהם השחקן צריך לנסוע מהר ככל שיכולתו מאפשרת ולהגיע לפני כולם לסוף המסלול. משחקים אלו דורשים מיומנות וזריזות תגובה, שכן תנאי הדרך המשתנים מחייבים את השחקן להתאים באופן מיידי את סגנון נהיגתו. הרגשת הסיפוק שבלסיים את המסלול ראשון במסגרת משחקי מכוניות היא גדולה.

משחקים עם כדור שאינם כדורגל וכדורסל

מה בדבר חובבי ענפי הספורט שבהם משחקים בכדור – אבל באופן שונה במקצת? חובבי משחקי טניס יודעים זה מכבר ששוק המשחקי הרשת בשבילם הוא לא קטן – משחקים שבהם יש צורך לא לאפשר פספוס של שום כדור ולצפות מראש להיכן הכדור יעוף. גם משחקים אחרים שמבוססים על כדורים, דוגמת באולינג, מיוצגים במסגרת משחקי דפדפן: השחקן צריך לדייק ולפגוע במטרה בכמות הנסיונות הקטנה ביותר.

סוגי ספורט שונים במחשב

מצויים בעולם סוגי ספורט שונים שקיימים לגביהם משחקי מחשב, ועבור שחקן ישראלי – זוהי לעיתים ההזדמנות היחידה להיחשף לספורט הזה. סגנונות כמו משחקי סוסים שבהם רוכבים אל עבר קו הסיום, הם ענפי ספורט שאין להם ייצוג משמעותי בארץ בכלל, ולכן משחקי הדפדפן נותנים את המענה היחיד למי שמעוניין להיחשף לסוגי ספורט אלה. בשביל אחדים, מדובר בהזדמנות היחידה לפגוש סגנונות כאלה ולצבור ידע כללי שאינו זמין באופן טבעי בארץ.

לסיכום, אפשר להגיד שמשחקי דפדפן מפתחים את החשיבה בצורות שונות ותורמים ליכולת להפעיל את הדמיון ולכישורים המוטוריים – אך לפעמים הם גם האפשרות היחידה של השחקן להכיר ענפי ספורט להם עדיין לא נחשף במציאות. אנו מזמינים את כל מי שמגלה עניין בסוגי ספורט שאינם נפוצים להפעיל משחק רלוונטי ולהיחשף לעולם חדש. מי יודע -- אולי דווקא חוויה חיובית במשחק רשת תהיה מה שיאתגר את השחקן להתעניין במשחק בעולם האמיתי...