הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
נוטריונים במחיר קבוע PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י ניסן אשכנזי   
שני, 23 יולי 2018 14:45

נוטריון הוא תפקיד מאוד מכובד כשאר אולי לא כל אדם שואף לעבוד בתור נוטריון, אך מצד שני גם לא כל אדם יכול לעסוק במשלח יד שכזה מכיוון שישנן דרישות מאוד ברורות אשר מצריכות עמידה בכל אחד מאלה טרם יכולים בכלל להיכנס אל מסלול למידה של נוטריונים.

על מנת להיות נוטריון אדם חייב להיות עורך דין, כאשר הרישיון שלו תקין וללא פגם, עם ניסיון של עבודה בתחומו למשך של זמן מינימאלי של עשר שנים, ללא רישום פלילי, אזרחית מקומית וחברות בלשכת עורכי הדין. בשל העבודה בהליכים משפטיים רישים, עמידה בכל אמות המידה הן הכרחיות ומאפשרות רישוי של עורך דין ונוטריון רק לאחר הקפדה על כל אחד מאלה כולל השתתפות בהשתלמות של נוטריונים.

 

יודעים בדיוק רב כמה משלמים

לא רבים מבינים זאת אבל העלויות שאותם דורשים הנוטריונים עבור השירותים שהם מעניקים הם לא בדומה לעלויות של עורכי דין אשר יכולים לפרש את שכר הטרחה שלהם באחוזים שונים. בהתאם לתקנה 4 לחוק הנוטריונים בתחילת השנה מידי כל נשה מתעדכן שכר הטרחה של נוטריונים, ועבור כל אחד מן השירותים שאותם מוסמך עו"ד ונוטריון לגבות שכר טרחה ישנה רשימה מסודרת של עלויות שאותן הוא יכול לדרוש לפי תקנות אלו בצורה רשמית. שם גם מופיע האגרה שאותה צריך לשלם מידי כל שנה הנוטריון עצמו.

 

דבר חשוב מעין  זה הופך את סל כל השירותים אל מול נוטריון לכזה אשר נעשה ברור ושקוף עבור כל האזרחים, ומי שמעוניין לדעת כמה כל שירות אמור לעלות לו בסך הכל, יכול להיכנס אל האתר של משרד המשפטים ושם לעיין במסמכים של המחלקה לרישוי הנוטריונים העדכניים.


 
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com