הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
ניהול מספר רב של דומיינים באינטרנט PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י עידן שלומן   
ראשון, 08 מרץ 2015 09:57

זה עתה רכשתם דומיין (שם מתחם) ואתם מעוניינים לקשר אותו לאתר האינטרנט שלכם. את זאת תעשו באמצעות מערכת ניהול שתסופק לכם על ידי רשם הדומיינים. איך וכיצד במאמר הבא.

גולשים ברשת האינטרנט יודעים כי הם מקלידים שם של אתר אינטרנט בדפדפן שלהם ומגיעים אל אותו האתר שחיפשו או מקלידים את החיפוש שלהם במנוע החיפוש ומקבלים תשובות שבעת לחיצה על אחת מהם הם יגיעו לאתר שחיפשו.

כל אלו לא היו קיימים אלמלא פרוטוקול תקשורת הקרוי DNS ואשר מקשר בין הדומיינים (שמות מתחם) ובין מקום האחסון שלהם בשרתי האינטרנט השונים. אם אתם בעלי אתר אינטרנט ודומיין חדש רצוי שתלמדו מעט על האופן בו האתר שלכם מופיע ברשת האינטרנט וכיצד לערוך ניהול דומיין בצורה טובה יותר.

מהו פרוטוקול DNS ?

פרוטוקול DNS או בשמו המלא Domain Name System הנה שיטה שנועדה להקל על גולשי האינטרנט ובעלי אתרים למצוא את האתר שחיפשו. פרוטוקול זה מאפשר המרה של שמות המתחם שנירכשו בפורמט המוכר של כתובת URL וחיבור שלהם אל כתובות IP עליהם הם מצויים בשרתי האחסון על מנת שיהיה קל יותר לזכור את מה שמחפשים ולהבין מה מוצאים.

ביתר פשטות – במקום להקליד כתובת אתר שמורכתב ממספרים כדוגמת 23.434.654.32 מקלידים את הכתובת עצמה של שם הדומיין לדוגמא mydomain.co.il שהוא זכיר יותר וקל יותר לכתיבה. אותו דבר כאשר הכתובת מופיעה בתוצאות חיפוש – קל יותר להבין מה מצאנו ומה מתאים עבורנו.

מה לי ול DNS ?

אם אתם רכשתם זה עתה דומיין חדש על מנת לקשר אותו אל האתר שלכם, סביר שקיבלתם מרשם הדומיינים שלכם גם מערכת ניהול בה תוכלו לערוך את הפרטים שלכם, פרטי מנהל הדומיין, אמצעי התשלום ובעיקר – האפשרות לערוך ולכוון את הדומיין שזה עתה רכשתם אל השרת שתאחסנו עליו.

כיוון הדומיין נעשה באמצעות הקלדה של כתובת ה DNS של השרת שלכם כדי שיהיה מקושר אל הדומיין שרכשתם. את פרטי ה DNS של השרת שלכם אתם תקבלו מחברת האחסון שלכם וכל שעליכם הוא להקליד את הכתובת על מנת ליצור את החיבור הנידרש.

הליך קישור בין שם מתחם ובין שרת אחסון עורך מספר שעות ולפעמים יום שלם ועל כן יש להיעזר בסבלנות ולא להיות לחוצים שהדבר אינו עובד לאחר דקה או שתיים.

ניהול דומיין בצורה נכונה ומהירה תאפשר התחלת עבודה מהירה עם האתר וחיבור שלו במהירות לרשת האינטרנט כראוי


 
מאמרים - עמוד הבית אינטרנט ומחשבים שירותי מחשוב ניהול מספר רב של דומיינים באינטרנט
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com