הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
ניתוח להסרת שקדים - מה ולמה PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י david halilov   
שני, 09 אוקטובר 2017 20:10

הילד שלכם מבקר בתדירות גבוהה אצל רופא המשפחה בשל דלקות גרון חוזרות ונשנות, ייתכן ואין ברירה

 

אז גם החודש לא הצלחתם להתחמק מהביקור החודשי עם הילד אצל הרופא המשפחה בעקבות דלקת גרון של הילד, רק שהפעם הרופא אומר שלדעתו אין מנוס וצריך להתייעץ עם רופא אף אוזן גרון ולבחון את האפשרות של ניתוח להסרת שקדים וזאת בשל העובדה כי הילד סובל מדלקות גרון באופן קבוע.
ראשית, נגיד כי למרות ההמלצה של רופא המשפחה הוא לא הגורם המוסמך לקבל את ההחלטה האם הולכים או לא הולכים על ניתוח מסוג זה. הסמכות לקבלת החלטה על ביצוע ניתוח להסרת שקדים הינה בידי רופא אף אוזן גרון בלבד.

מלבד דלקות גרון, שקדים מוגדלים עשויים לגרום לילדים קושי בנשימה תקינה, הפרעה בהתפתחות תקינה של הילד ועוד. בעבר כמות האנשים שהייתה עוברת ניתוח זה הינה גדולה הרבה יותר אך יחד עם זאת, גם היום כמות האנשים שעוברים ניתוח מסוג זה הינה גדולה ומדובר באחד מהניתוחים השכיחים שיש.

טרם ביצוע הניתוח, על המנותח לעבור סדרת בדיקות מקיפות שעשויות לגלות מחלה או בעיה רפואית נוספת שעשויה להשפיע על ביצוע תקין של הניתוח או השפעה על הליך ההתאוששות ממנו, בדיקות אלו כוללות בדיקות דם מקיפות, ועל סמך התוצאות מבדיקות הדם מתקבלת ההחלטה האם יש צורך לבצע בדיקות נוספות. דבר נוסף, על המנותח להיות בצום מספר שעות טרם הניתוח.


איך עושים את זה

תחילה נגיד כי ניתוח זה מתבצע בהרדמה מלאה והמנותח לא מרגיש דבר. עוד נקודה כי חשוב להדגיש היא כי הניתוח מתבצע על ידי חיתוך חלקי או מלא של השקדים וכי אין כל סימנים על צוואר המנותח מבחוץ.
הליך ההתאוששות מניתוח זה נמשך כעשרה ימים, עד שבמקום שבו בוצע החיתוך של השקדים נסגרות הרקמות, במידה ובזמן זה ישנו דימום ממקום זה יש להגיע במהרה לבית החולים להמשך בדיקות, במקרה זה אסור להתמהמה וכל דקה חשובה.   


 
מאמרים - עמוד הבית רפואה רפואה כללית ניתוח להסרת שקדים - מה ולמה
Copyright © 2018. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com