הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
עברה המפואר של יפו PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י ניסן אשכנזי   
שבת, 16 ספטמבר 2017 16:54

האמת? הרבה לא ממש יודעים מה מסתתר מאחורי כל שם של רחוב אשר קיים בעיר בה הולכים כבדרך קבע. יודעים לאן הרחוב מוביל ובאיזה רחוב הכי כדאי לקצר את הדרך ליעד הבא, אבל המרחק בין ההבנה לגבי האדם אשר על שמו נקרא הרחוב לבין הידע המינימלי שקיים בראש של האדם המודרני הוא די נרחב.

מה קורה כאשר המידע הזה הוא כזה אשר כולל את הערים הוותיקות שקיימות בתחומי ארץ ישראל? האם עיר היא לא יותר מאשר מגוון של מדדים לאיכות חיים, או שבמבט יותר אחורנית לאורכה של היסטוריה ענפה אפשר לרחוש את הכבוד הראוי לערים כמו יפו, ואפילו לצאת אל עבר טיול ביפו עם תחושה של גאווה עמוקה על החיים שהיו והחיים קיימים ברחובות הישנים הללו.

 

מיונה הנביא ועד לנפוליאון בונפרטה

לא הרבה יודעים את זה, אבל ליפו יש למעשה היסטוריה שלמה עם שמות מאוד ידועים של אנשים אשר דווקא בעיר הזו דרכה כף רגלם, ובעיר הקסומה הזו כתבו עוד חלק קטן מההיסטוריה הרבה שלהם. כך נדבך ועוד נדבך הצטרפו לכדי כתובים שלמים לגבי העיר יפו העתיקה, שגם אם היא תהפוך לפנינת נדל"ן תיירותית עם מבנים שיאבדו את הצביון הישן, עדיין הרחובות ימשיכו לספר את כל אותם הסיפורים על יונה הנביא שמצא את עצמו נס על נפשו מן העיר הזו, סיפורים של לחימה על ידי המצביא הגדול נפוליאון בונפרטה שלחם על מנת לכבוש את העיר הזו, רק על מנת לנחול תבוסה לאחר מכן.

סיפורים על גבי סיפורים שרק טיול ביפו יכול להעלות מן האוב, ולהאיר את העיר המיוחדת הזו באור נוגות על כל מה שהיה, ועל כל מה שעוד הולך לקרות.


 
Copyright © 2018. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com