הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo

990

על מה צריך לשים דגש בעת רכישת רכב משומש בשרון? PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י autocarkoil   
שלישי, 28 נובמבר 2017 15:25

אחת הסיבות העיקריות לרכישת רכב משומש הוא הרצון לחסוך בהוצאות. השוק באץ מציע לא מעט הזדמנויות לרכישת מכוניות מיד ראשונה או שניה בעלויות הנמוכות משמעותית מרכישת רכב חדש. עם זאת, קנייה לא זהירה יכולה להפוך למיזם יקר ולא משתלם. ישנם הרבה דברים הסובבים סביב רכישת דגם משומש - מצב הרכב, דמי תחזוקה, ועוד. למרות שמדובר בטירחה מסוימת, הרי שזה כאין וכאפס בהשוואה לנפילה בפח של סוחר לא אמין שמנסה למכור לכם רכב במצב לא טוב או אפילו מכונית גנבה. אך גם כאשר מגיעים למוסדות מוכרים יותר, מגלים במהרה כי לפעמים קיים פער משמעותי בין מה שהובטח ונאמר על ידי המוכר לבין מה שהלקוח מקבל בפועל. מסיבה זו ישנם דברים מסוימים שמומלץ לדעת לפני שעושים העברת בעלות וניפרדים מכספי החיסכונות.

תמיד הגיעו כאשר אתם כבר יודעים מה אתם צריכים

מדובר בהמלצה שיכולה להישמע בנאלית אולי, אבל ישנם לא מעט אנשים שמגיעים למפגש עם סוחרים כאשר אין להם מושג אמיתי לגבי מה שהם רוצים, מה דרוש להם ומה היכולות הכלכליות שלהם. במצב כזה קל מאוד ללכת לאיבוד אחרי שלל האפשרויות וההמלצות.  מומלץ להתחיל את תהליך בחירת הרכב המשומש מהגדרת תקציב העומד לרשותכם. לאחר מכן החליטו איזה סוג רכב אתם צריכים - רכב לנסיעה בעיר, רכב לנסיעה בשטח, רכב משפחתי, מכונית ספורט או אולי רכב הסעות לעבודה? לאחר מכן ניתן לעבור לבחירת המותג הרצוי. כדי לבחור את מה שמתאים לכם היעזרו בהמלצות,דוח"חות וחוות דעת הזמינים ברשת האינטרנט. כאשר מחפשים רכב יד שתיים בשרון חשוב להבין כי מחיר המחירון אינה עובדה מוגמרת אלא יותר בגדר המלצה. המחיר בפועל יכול להשתנות בהתאם לגורמים שונים, כגון מספר בעלויות קודמות, קילומיטראז', חבלות, ועוד. 

 על מה כדאי להיסתכל כשמגיעים לסוכנות?

ישנם מספר דברים שמומלץ לבדוק ולשים עליהם את הלב כאשר בוחנים כל רכב. פרטים אלה יכולים להוות אינדיקציה לתקלה אפשרית אשר תפגע בתפקוד המכונית בטווח הארוך ותצריך מכם ביצועים תיקונים מיותרים:

  • בדיקת שסתומים - התניעו את הרכב על מנת לוודא כי השסתומים פועלים בצורה תקינה
  • קילומיטראז' - שימו לב למספר הקילומטרים שהרכב עבר
  • בדיקת תקינות הרכב והאבזור: בלמים, כריות אוויר, חלונות, מראות, לוח מחוונים, מעצור, מצמד, מגבים, פנסים, צופר, מערכת מיזוג אוויר, מערכת השמע, ועוד.
  • בדיקת תא המטען - מלבד הנפח וודאו גם כי התא נקי מסימני חלודה או רטיבות
  • צמיגים - פרט חשוב נוסף הוא בדיקת הצמיגים. עליהם להיות בעלי גודל, מראה, צורה, מותג ומידת שחיקה זהים. בדרך כלל מחליפים במקביל שני גלגלים קדמיים ואחוריים ולכן מומלץ לוודא התאמה בהתאם.
  • מנוע - בדקו אם הוא מקורי, אם יש עליו אחריות, מתי נבדק לאחרונה
  • מספר סידורי - ודאי כי תואם למה שרשום ברשיון הרכב, כדי לוודא רכישת רכב גנוב.  

מה כדאי לבדוק רגע לפני שמחליטים על הרכישה?

 מציאת עסקה משתלמת תמיד קורצת לעשות מהלך כמה שיותר מהר כדי להבטיח לנו את התנאים. עם זאת, תמיד חשוב לקחת את הזמן ולקבל את ההחלטה בצורה שקולה. הסיבה נעוצה בכך שבעיות רבות לא מתגלות ישר אלא בבדיקה חוזרת. אחת האסטרטגיות המכירה המוכרות היא ללחוץ על הלקוח כדי לסגור את העסקה, אבל חשוב להיות בטוחים בכדאיות ההצעה המוצעת לכם. פעמים רבות סיבוב בין סוכנויות יגלה כי ההצעות מאוד דומות בין המקומות השונים ולא בהכרח ייחודיות למקום. להפך, ידיעה זו יכולה לשמש ככלף במיקוח וקבלת עסקה משתלמת אף יותר. מומלץ גם לקחת את הרכב לבדיקה במכון עצמאי כדי לוודא שהמכונית אכן במצב שהובטח לכם. במידה ומשהו במהלך המגעים עם המוכר נראה לכם חשוד - אדם הסותר את דבריו, לוחץ עליכם, מאיים או כל סימן מחשיד אחר - וותרו על העסקה וחכו להזדמנות הבאה. ככלל, כאשר מחפשים רכבים למכירה בשרון מומלץ לפנות לסוכנויות מוכרות בתחום בעלות ותק ומוניטין. 


 
מאמרים - עמוד הבית רכב והובלה רכב ומכוניות על מה צריך לשים דגש בעת רכישת רכב משומש בשרון?
Copyright © 2018. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com