הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
קורס מדריכי רכיבה טיפולית - למי זה מתאים? PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י קורס מדריכי רכיבה טיפולית - למי זה מתאים?   
שלישי, 08 אוגוסט 2017 19:14

קורס מדריכי רכיבה טיפולית

צעירים ומבוגרים כאחד נמצאים בשלב שבו הם מתלבטים לגבי המשך חייהם בכל מה שקשור לקריירה. השוק מציע אינספור מסלולי לימודים במגוון של תחומים. לא לכל אחד מתאים לגשת למסלול של תואר ראשון, אולי גם שני ואז דוקטורט. כל אחד ואחת מאיתנו שונה לחלוטין, בעל אופי אחר וצרכים אחרים ולכן יש כאלה שקורס ומסלולי הדרכה יכולים להתאים להם הרבה יותר. במאמר הבא נסביר קצת על קורס מדריכי רכיבה טיפולית ונתאר למי זה יכול להתאים, אך לפני כן חשוב להבין - מה זה בכלל הקורס הזה?

ובכן, הקורס נוגע בשלושה תחומים עיקריים: טיפול ורפואה, חינוך וספורט. היום קופות החולים מספקות לילדים ומבוגרים שזקוקים למסגרת שיקומית-טיפולית שכזו החזר חלקי או מלא בהמלצתו של פסיכולוג. רכיבה טיפולית מסייעת למדריך לטפל באדם המגיע לחווה וליצור קשר חזק בינו לבין הסוס. תפקיד המדריך הוא לתווך ביצירת הקשר ולסייע לתלמיד לפתח מיומנויות רכיבה ולהתמודד עם מגון של משימות. יש שתי קבוצות עיקריות של אנשים הנעזרים בתהליך זה:

1.        ילדים ומבוגרים עם נכויות פיזיות - לרוב הטיפול וההדרכה ניתנים במקביל לסדרות טיפולי פיזיותרפיה.

2.        ילדים ומבוגרים בעלי קשיים רגשיים ובעיות התנהגותיות - בעיות קשב וריכוז, קשיים חברתיים, לקויות למידה, חינוך מיוחד ועוד.

 

קורס מדריכי רכיבה טיפולית - למי יכול להתאים?

ובכן יש כמה שאלות שאתה צריכים לשאול את עצמכם כדי להבין האם קורס רכיבה טיפולית יכול להתאים לכם. השאלה הראשונה היא האם אתם טיפוס חברתי? העבודה עם ילדים, מבוגרים ובעלי חיים דורשת יכולת טובה של יצירת קשרים, הבנה הדדית ובניית שפה משותפת בהתאם לצרכים של המטופל. לכן, עליכם להיות בעלי נפש מטפלת ולדעת לזהות את הקשיים של כל אחד ואחת מהמטופלים שבאים אליכם. כמובן שמדובר בתהליך נרכש אבל חייב להיות שם אינסטינקט בסיסי ראשוני. בנוסף, מאוד חשוב שתהיה אדם שאוהב אנשים ובעלי חיים, שיש לך את היכולת לתת ולהעניק ושאין לך בעיה לעבוד במרחבים פתוחים וכמובן חשוב גם שיהיה לך חיבור אמיתי וכנה לסוס. במסגרת התפקיד לא רק תבוא במגע עם אנשים אלא גם תמצא את עצמך מטפל בסוסים בחווה, דואג לציוד ולאביזרים השונים ולכן אחריות אישית היא חלק חשוב מאוד מהתפקיד שכן הבטיחות של המטופל גם כן על הכתפיים שלך.

 

לסיכום, קורס רכיבה טיפולית הוא לא מסגרת שמתאימה לכל אחד, מצד שני אם אתה מחזיק בתכונות שתוארו לעיל, מדובר בעבודה מספקת בצורה בלתי רגילה.

רוצים לקרוא על קורס מדריכי רכיבה טיפולית ברטורנו? כנסו עכשיו לאתר:

http://retorno.org.il/%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%A1-%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9B%D7%99-%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%91%D7%94-%D7%98%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%AA/ 


 

התחברות לאתרקרא עוד..

מוסררה - בית ספר לאומנות
www.musrra.co.il
מוסררה - בית ספר לאומנות
www.musrra.co.il
מוסררה - בית ספר לאומנות
www.musrra.co.il
מוסררה - בית ספר לאומנות
www.musrra.co.il

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד בהם הם לומדים או למדו

עוד בנושא...

מאמרים - עמוד הבית לימודים וחינוך לימודים כללי קורס מדריכי רכיבה טיפולית - למי זה מתאים?
Copyright © 2018. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com