הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
קל מאוד לנוע איתן PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י ניסן אשכנזי   
שלישי, 20 נובמבר 2018 07:17

לא מעט אנשים מגיעים א המסקנה כי הם לא רוצים לוותר על הניידות שלהם, וכדי להישאר במידה רבה של עצמאות בחיים של עצמם הם צריכים לחפש אחר הדרך הכי טובה שתביא אותם מכאן לשם. אחד מן הפתרונות היותר בולטים בעשור האחרון עבור אנשים בגיל השלישי בעיקר, הוא השימוש בקלנועית.

מאז הרגע הראשון שהגיעו הקלנועיות אל הארץ לא הרבה ראו בו כלי עזר יעיל אלא יותר מטרד, שגם מצריך הוצאה כספית לא קטנה. אולם, בשנים האחרונות השפע של הדגמים הביא אל האפשרות של רכישת קלנועית חשמלית בעלות הרבה יותר נוחה, לצד כל מיני סוגים של דגמים שיכולים לעשות את הקנייה הרבה יותר מפתה. ישנם שני דגמים עיקריים, אשר ביניהם יש כל מניני הבדלים באבזורים שאותם כל אחד יכול לבחור להוסיף, במידת הצורך.

 

סוגים רבים של קלנועיות

קלנועית ליחיד - אם בתחילת דרכה הקלנועית אשר מיועדת עבור אדם אחד הייתה די רחבה וגדולה, הרי שכיום הקלנועית הזו היא בגודל די קומפקטי שגם מסייע לעבור בכל מסדרון צר וגם להניח את אותה הקלנועית במקום שמצריך שטח חניה מאוד קטנטן. הדגמים הללו הם עדיין הפופולאריים ביותר, עבור רוב האנשים שיכולים לצאת לדרכם ללא סיוע של אדם אחר כדי להתנייד, מלבד הקלנועית, כמובן.

קלנועית לזוג - דגם יותר רחב מטבע הדברים, שאיתו יכולים לשאת שני נוסעים ללא כל בעיה. רכב מסוג זה נוח עבור זוג של נוסעים או עבור נוסע ומלווה אשר אחראי על הטיפול בו. קלנועית חשמלית מדגמים אלו מצריכה יותר שטח הן עבור חניה והן עבור נסיעה בדרכים, והבחירה שלה עדיף עבור אדם שברור לו כי ברוב המכריע של היציאה לדרך יהיה שם אדם לצידו באות הקלנועית.


 
מאמרים נוספים :

» אילו לסבתא היו גלגלים

נסיעה היא דבר די מהנה שהולך ונעשה פחות נוח כאשר יורד התפקוד הפיזי וגם כאשר העלות עבור קשיש בפנסיה היא יותר מידי גבוהה. לא סתם הרבה מאוד סבתות עוברות אל שימוש בתחבורה ציבורית, אשר מביאה להם את האופציה של נסיעה אל העיר מבלי לחפש אחר חניה או להיכנס אל מוסך. הבעיה היחידה היא...
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com