הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
קניית רכב מליסינג: האם זה כדאי? PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י עלי ברגר   
חמישי, 16 אוגוסט 2018 14:44

האם משתלם לקנות רכב מליסינג ומה חשוב לבדוק לפני שחותמים על הסכם הרכישה.

אם אתם רוצים לקנות רכב, עומדות בפניכם שלוש אפשרויות: קניית רכב חדש מחברות ייבוא רכבים, קניית רכב יד שנייה ומעלה מאנשים פרטיים וקניית רכב מחברת ליסינג. מחיר רכב חדש בחנויות היבואן יכול להיות גבוה מדי עבורכם, ובקניית רכב מאנשים פרטיים נכנס מרכיב האמינות. לכן, קניית רכב מליסינג הפכה בעיני רבים, כולל כותב מאמר זה לאפשרות המבוקשת ביותר. גילוי נאות, אני עצמי קניתי רכב בליסינג מחברת אופרייט ואני מרוצה מאוד מהמחיר ומהשירות. אולם, ברור לי שלא לכולם שימוש נרחב במכוניתם המצריך חוזה ליסינג דווקא, ולכן ראוי לקרוא את המשך המאמר ולגלות מה רצוי לברר בטרם חתימה על עסקה כזו ולמי זה טוב. בכל מקרה, לפני שחותמים על הסכם מול אחת מחברות הליסינג, כדאי לדעת לכל הפחות מה לבדוק ומה לשאול.

 

מה לבדוק לפני שקונים רכב מליסינג?

כמו בכל עסקה בהיקף כספי גבוה, חשוב לבדוק את השטח ולבצע סקר שוק מקדים. בישראל יש מספר חברות המציעות מכירת רכב מליסינג, ולכן, אם אתם יודעים איזה רכב אתם מחפשים, תוכלו לגשת לשתיים או שלוש חברות ולהשוות בין הצעות המחיר שיינתנו לכם. באתרי החברות השונות ניתן לבצע חיפוש במנועי חיפוש רכב ייעודיים. רק כמה מהדוגמאות הן אופרייט שבה כאמור רכשתי אני, אלדן, שלמה סיקסט, ליס פור יו ועוד.

הבדלי המחירים יכולים להפתיע אתכם, אולם חשוב לזכור שלא הכל מתחיל ונגמר במחיר הקנייה. חשוב לבדוק מה ההיסטוריה של הרכב, כמה ק"מ הוא כבר עשה, אילו טיפולים הוא עבר והיכן, האם הוא היה מעורב בתאונת דרכים וכן הלאה. בנוסף, ייתכנו הבדלים גם בנושא הבעלות על הרכב ודברים אחרים שיכולים להשפיע על המחיר, כמו מועד הטסט הקרוב. כל אלו יכולים לגרום לכם לסגת מהעסקה, או לבקש להוריד במחיר הקנייה. לסיום, וודאו שהרכב כולל את כל האביזרים הדרושים, כמו גלגל רזרבי, משולש אזהרה, שטיחים, מזגן תקין, אנטנה וספר רכב.

לאחר הסכמה על מחיר הרכב, בקשו לבצע בדיקה עצמאית לתקינות הרכב במקום מורשה. את הבדיקה מומלץ לעשות גם אם חברת הליסינג מציגה מסמכים המעידים על ביצוע בדיקות בתקופה האחרונה ובנוסף כדאי לבקש לנהוג ברכב נהיגת ניסיון, כדי לחוש האם הממשק הפנימי ברכב מתאים ונוח לכם.

לקניית רכב מליסינג יש יתרונות רבים, אך כדי לוודא שאתם מקבלים עסקה טובה, חשוב לשאול ולברר את כל הנקודות החשובות מול חברת הליסינג, בטרם חתימה על הסכם הרכישה.


 
מאמרים - עמוד הבית רכב והובלה רכב ומכוניות קניית רכב מליסינג: האם זה כדאי?
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com