הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
קריאת כיוון – איך קוראים נכון מאמר אקדמי? PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י webz   
ראשון, 20 ינואר 2019 13:05

כסטודנטים, אתם לא באמת צריכים שילמדו אתכם לקרוא, אך אתם בהחלט תשמחו לקבל טיפים מוצלחים לקריאת חומרים אקדמיים. אותם טיפים יסייעו לכם רבות בכתיבת עבודות, ביצוע מטלות וימנפו את ההנאה שלכם מקריאת החומרים.

צאו לדרך עם מטרה: חיפוש עובדה, ציטוט או תוצאות מחקר

סביר להניח כי אתם לא קוראים את המאמר האקדמי סתם להנאתכם, אלא שקיבלתם משימה ספציפית מהמרצה שלכם המצריכה מכם לקרוא את החומרים. מאמרים אקדמים יכולים להגיע גם לכ-50 עמודים, כך שקריאה "חופשית" שלהם היא לא בהכרח הקריאה המתאימה. לכן, לפני שאתם יוצאים לדרך, נסו להבין מהי מטרת הקריאה שלכם:

  • אתם מחפשים תשובה לשאלה?

  • אתם מחפשים טיעון שאמור לתמוך טענה שלכם?

  • אתם מחפשים אחר נתונים שיסייעו לכם במחקר?

  • אתם זקוקים לציטוטים של הוגים ביחס לנושא מסוים?

הגדרת המטרה מאפשרת לכם לבצע קריאה פעילה, ובאמצעותה גם תוכלו למצוא את התשובה לשאלה שלכם או למטרה שלכם, מהר יותר. טיפים שכאלו רלוונטים אליכם כסטודנטים, גם אם תחליטו בעתיד לבצע קניית עבודה סמינריונית.

חלקו את המאמר לכמה חלקים שונים

הידיעה מראש כי אתם עתידים לקרוא קובץ שמן של עמודים יוצרת לחץ. אם מוסיפים לכך את העובדה שחלק לא מבוטל מהמאמרים הוא באנגלית, הרי שאתם בכלל לא מבינים איך אתם אמורים להתמודד עם כמויות החומר. לכן, ההמלצה היא לחלק את המאמר לכמה חלקים שונים ושווים. כך, אתם מראש צוללים אל משימה פשוטה יותר, נגישה יותר והגיונית יותר. יציאה למסלול ריצה קצר יותר משמרת בכם את המוטיבציה, איתה אתם יכולים להמשיך עד סוף המרוץ – דומה בדיוק הדבר עם קריאת המאמר.

העיניים קוראות והיד מחזיקה במרקר

אותה "קריאה פעילה" שמה את הדגש על חיפוש תשובה בתוך הטקסט, אך גם על הדגשת תכנים הרלוונטים אליכם. לעתים, התשובה לא נמצאת בעמוד מסוים או בפסקה מסוימת, אלא שהיא מפוזרת לאורך הטקסט בהקשרים שונים. לכן, עבודה עם מרקר היא בגדר חובה, כאשר את המרקר יכול להחליף גם עט או עיפרון במידה ואתם קוראים מתוך ספר. ציינו כל שורה, פסקה או כותרת שיכולה לסייע לכם בהמשך.

בטוחים שהבנתם הכל? עברו עליו פעם נוספת

קריאת מאמר אקדמי פעם אחת לא תמיד תספק לכם את המידע שאתם צריכים. תכנים אקדמים לעתים קשים יותר לעיכול, וזה טבעי לחלוטין. לכן, עברו ברפרוף פעם נוספת על המאמר, כאשר הדגש צריך להיות בעיקר סביב התכנים שהדגשתם עם המרקר.

 
מאמרים נוספים :

» בלי לחץ: איך מפחיתים את הלחץ בתקופת המבחנים?

אז אחרי שצלחתם בקלות את סימסטר החורף, מצפה לכם תקופת מבחנים נוספת בקיץ. לפניכם, כמה שיטות יעילות להפחית את רמות הלחץ והמתח המלוות אתכם:דמיון מודרך: עד כמה הוא יכול לסייע?אז מצד אחד תוכלו להתמודד עם הלחץ באמצעות סיוע של , אך גם תוכלו לנקוט בשיטות נוספות. אחת השיטות הטובות ביותר...

» על מה יורדות לכם נקודות בסמינר ואתם אפילו לא יודעים?

אם אתם כרגע בשיאה של שנת הלימודים הראשונה שלכם באוניברסיטה, סביר מאד להניח כי אתם עדיין נהנים מההתרגשות הראשונית. עם זאת, תקופת המבחנים הראשונה מתקרבת בצעדי ענק, מה שגם אומר שאתם עתידים לכתוב בקרוב מאד עבודות אקדמיות וגם סמינרים, בהתאם לתכנית הלימודים שלכם. בכדי שגם אתם לא...

» מי מפחד מהעבודה הסמינריונית?

הלימודים מתישים אתכם? כורעים תחת נטל העבודות? העבודה במלצרות משאירה לכם מעט מאד זמן ללימוד וחקר? יש פתרון לכך. במציאות האקדמית בישראל, כמו במדינות רבות בעולם המערבי שבה הדרישות האקדמיות מרקיעות שחקים ובמקביל סטודנטים נדרשים לממן את עצמם ואת התואר האקדמי, לא מעט סטודנטים...
מאמרים - עמוד הבית לימודים וחינוך לימודים כללי קריאת כיוון – איך קוראים נכון מאמר אקדמי?
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com