הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
רשומות רפואיות ממוחשבות PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י אלידע   
שבת, 12 פברואר 2011 20:11

מהן רשומות רפואיות ממוחשבות?

 

רשומות רפואיות ממוחשבות הן מקביליהם הדיגיטליים של הרישומים הרפואיים של המטופל, רק שבמקום לאחסן מסמכים ותיקיות נייר במשרדי הקופות ובתי החולים מאחסנים למעשה את הגרסה האלקטרונית של רשומות רפואיות אלו. במקרים רבים, כאשר הרופא מחפש רשומות רפואיות ממוחשבות, הוא מגלה רשומות רפואיות שנסרקו ונכנסו לתוך המערכת המידע על המטופל.

במקום לתעד מידע לחולה על הנייר, דבר שיוצר צורך בשטח ארכיון נוסף, רשומות החולה האלקטרוניות מאוחסנות בשרת המחשב. שלא כמו עמיתיהם המסורתים , לתיעוד הרפואי הממוחשב ניתן לגשת במהירות וביעילות וכך מתבטל הצורך לחפש פיזית רשומות במשרד. זה בתורו חוסך כסף בפועל , שכן כך נחסך זמן עבודה המוקדש לאחזור רשומות. מציאת רשומות רפואיות קל כמו להקליד על המקלדת ולחיצה על כפתורים של העכבר.

עבור אנשי מקצוע, היתרונות הגלומים בשימוש ברשומות רפואיות ממוחשבות הם רבים. בנוסף לחיסכון בזמן וכסף הרשומות הדיגיטליות מסייעות לרופאים לשרת טוב יותר את המטופל, כך חולים כבר לא צריך לחכות זמן מיותר בזמן שמחפשים את התיק הרפואי שלהם. רשומות דיגיטליות יכול להרחיב באופן מיידי את תפקוד המשרד ולספק מקום בטוח יותר עבור אחסון של קבצים.

ישנו גם יתרון במקרים בהם יש צורך ברשומות רפואיות ממוחשבות זמינות, לדוגמה בשעת חירום. כמו כן רשומות ניתן לעדכן במהירות לחולים בעלי מחלות קשות, פרוגרסיביות או כרוניות. אנשים עם רשומות דיגיטלית לא צריכים לדאוג לאחסון בטוח שיגן עליהם מפני אובדן רשומות באמצעות גניבה, תאונות או אסונות טבע. חולים עשויים גם לבחור מי יוכל לגשת לקבצים שלהם ולאלו המטרות.


אמנם מטרתן הראשונה של הרשומות הרפואיות הממוחשבות היא פשוט לאחסן את המסמכים, בפועל באמצעות רשומות רפואיות ממוחשבות ניתן לייעל את הטיפול עצמו במטופל בעזרת מערכת ניהול קבצים מתוחכמת אליה יוכלו לגשת כל הסוגים של עובדי מערכת הבריאות, ובכך להפוך את העבודה לקלה ולמטופלים שלהם סיכוי גבוה יותר לעבור טיפול נאות. 
מאמרים נוספים :

» ניהול מסמכים

ארגונים רבים אשר דואגים לשרידות המידע הארגוני שלהם, משקיעים בשירותי התאוששות מאסון, אחסון קבצים וגיבוי המידע בענן, מחוץ למשרדי החברה, וזאת כדי למזער סיכון של אובדן נתוני מידע דיגיטליים יקרי ערך. אבל הם מתעלמים, או שאינם מודעים, לצורך בגיבוי נתוני מידע שאינם דיגיטליים...

» סריקת מסמכים - איך אתם יכולים לבצע סריקת מסמכים בעצמכם?

הצטברו לכם אלפי מסמכים התופסים שטח אחסון יקר ואתם רוצים להיפטר מהם. מה האופציות העומדות לרשותכם? כיוון שאלפי המסמכים הללו תופסים שטח אחסון חשוב ויקר (ולא משנה אם הם מתויקים בקלסרים,מרוכזים בשקיות ניילון, או מונחים בערמות בתוך קרטונים סגורים) חשוב למצוא פתרון שיפנה את...

» ניהול ארכיון ממוחשב

מערכת ניהול מסמכים אם אתה כבר חושב לקנות תוכנת ניהול מסמכים, ייתכן שכבר יש לך רעיון טוב של מה שאתה מחפש במערכת. אתה כנראה חדור תקווה לפשט ולזרז את יכולות העיבוד שלך. אתה רוצה פתרון שיגרום לך להיות תחרותי יותר, ולאפשר שירות לקוחות משופר. באותו זמן, אתה כנראה מחפש מערכת שתעזור...
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com