הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
שליטה מלאה PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י david halilov   
שלישי, 21 אוגוסט 2018 19:06

הגיר הוא זה ששולט ברכב מבחינת כוח ומהירות. כשצריך לעשות החלפה – רק במקומות הנכונים

המכניקה של רכב היא מורכבת מאוד ואנשים לא באמת מבינים כמה מערכות יש בתוך מכונית אחת שאמורה לנסוע מנקודה א' לנקודה ב'. אחת המערכות המעניינות ביותר היא מערכת הגיר, שמטרתה לשלוט בהחלפת ההילוכים. אם בעבר (עד לפני כ-30 שנים) כי המערכות הללו היו ידניות, כיום כל מערכות הגיר הן אוטומטיות, מלבד כלי עבודה ומכוניות ספורט.

מערכת גיר חשוב לתחזק בצורה איכותית, בין אם זה אומר שימון תקופתי, שדרוג או החלפה כאשר יש בלאי גדול מדי. כמובן שלמערכת יש משקל גדול במיוחד בבטיחות של הנוסעים ברכב והסביבה, ולכן זה לא תחום שכדאי לקחת בו סיכון. יש לבצע בדיקת גיר אחת לתקופה כדי לראות את הסטטוס ולהחליט כיצד לפעול.

במקרים בהם צריך לבצע החלפת גיר חשוב מאוד לעשות זאת במקומות הנכונים. יש הרבה מאוד מוסכים שפרוסים ברחבי הארץ, אך כאשר רוצים לבצע החלפת גיר בצורה הכי איכותית שיש, צריך ללכת למוסך שמתמחה בגירים באופן ייחודי וייעודי.

תחזוקה איכותית

התפקיד של גיר הוא לקבוע את רמת המהירות והכוח שהרכב צריך בכל זמן נתון. המשוואה היא פשוטה – הילוך נמוך אומר יותר כוח ופחות מהירות והילוך גבוה אומר יותר מהירות ופחות כוח. כמובן שכאשר יש עליות קשות יש צורך בכוח, בעוד באוטוסטרדה יש צורך בהרבה יותר מהירות. כך קל יותר לנווט ולשלוט ברכב.

יש הרבה מאוד סוגים של גירים שמתאימים לרכבים שונים. רק מוסך מומחה שעובדים בו אנשים שמכירים את כל הסוגים ויודעים לתחזק אותם יעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר. תחזוקה של רכב מאריכה את חייו ובעיקר מבטיחה את הביטחון של כל המשתמשים ברכב, שזה למעשה הדבר החשוב ביותר בכל סוג של תחזוקה הנוגעת לרכבים.


 
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com