הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
תיקון מחשב בצורה פשוטה – מניעת רעש מרכיבי החומרה PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י עזרה אונליין   
שלישי, 22 פברואר 2011 07:23

בימינו אנו, כמעט לכל אחד יש מחשב אחד בבית ובמקרים רבים אף יותר ממחשב אחד. עם האפשרויות הבלתי מוגבלות שהאינטרנט מציע לנו כגון: אימיילים, מסרים מידיים, רשתות חברתיות וכו' כאמצעי לתקשורת, זה ברור מדוע לרוב האנשים יש לפחות מחשב אחד.

מחשבים הם כמו כל מכשיר אלקטרוני אחר ולפעמים כאשר הם לא עובדים כמתוכנן זה מתסכל לשבת ליד השולחן כדי לשחק או לעבוד על מסמך ולגלות כי המחשב שלך לא משתף פעולה.

כשעולה הצורך, יהיה זה נבון מצידנו לקבל עזרה מקצועית בתיקון מחשב. טכנאי מחשבים הם האנשים שהוכשרו במיוחד כדי לאמוד את הבעיה ולהציע את הפתרון הטוב ביותר.

ישנם סוגים מסוימים של תקלות במחשב שתוכל לפתור בכוחות עצמך, אלה הן בדרך כלל בעיות שניתן לטפל בהן עם מעט הדרכה והכוונה מחברים. דוגמא לתקלה כזו, היא החלפת מאוורר לא תקין. מאוורר תקול יכול לגרום להתחממות המחשב ובכך יכול לגרום נזק בלתי הפיך לרכיבים הפנימיים של המחשב, או לחילופין, המחשב באמצעות מנגנון הגנה פנימי שנמצא בו יכבה עצמו כדי לא להגיע למצב של התחממות יתר.

במחשבים יש בדרך כלל לפחות 3 מאווררים. שניים נמצאים על דפנות המחשב ומשמשים לצינון חלל המחשב, ומאוורר נוסף מיועד לקירור המעבד.

אם המחשב עדיין תחת אחריות, עבור תיקון תקלה במאוורר, יצרן המחשב לא יגבה ממך תשלום לתיקון הבעיה. אם תקופת האחריות חלפה תוכל לקחת את המחשב לחנות מחשבים ושם יתקנו את המחשב בתשלום או לחילופין להחליף את המאוורר בעצמך.

במידה ובחרת לתקן את המחשב בעצמך, הצעד הראשון והחשוב ביותר הוא לנתק את המחשב משקע החשמל. עכשיו יש צורך לבחון את המאוורר, האם הוא סתום מאבק? האם חיבור החשמל שלו מנותק? סביר להניח שהמאוורר יהיה מחובר על ידי ברגים קטנים לדופן גוף המחשב. במידה ותרצה להחליפו, נתק את חיבור החשמל שלו, שחרר את הברגים וקח אותו אל חנות המחשבים הקרובה. רכוש מאוורר זהה או שווה ערך. לאחר מכן חבר את המאוורר למקומו. כעת המאוורר צריך לעבוד בצורה תקינה וללא רעשים מיוחדים.

לעיתים המחשב ירעיש כתוצאה מרכיב חומרה שאינו מחובר כראוי, אחד הגורמים שיכולים לגרום לכך הוא כונן CD-ROM או כונן DVD. זהו עוד סוג של תיקון מחשב שתוכל לבצע בעצמך. הסר בזהירות את כיסוי המחשב והקשב על מנת למצוא את מקור הרעש. הדק את ברגיי רכיב החומרה המרעיש למקום, החזר את כיסוי המחשב למקומו הקשב ובדוק האם הרעש הפסיק.

חשוב לבצע תיקון מחשב בצורה בטוחה ויסודית, מחשבים הם מוצר יקר יחסית וחשוב לנו לשמור עליהם פועלים באופן תקין ואופטימאלי לאורך זמן. אם הינך מרגיש בטוח מספיק בכדי לתקן את המחשב בעצמך - תן לזה ניסיון. אם אינך בטוח כיצד לתקן את המחשב פנה לחנות המחשבים הקרובה על מנת שיסייעו לך לפתור את התקלה.

 
מאמרים נוספים :

» איך לבחור טכנאי מחשבים אמין?

המחשב בבית או בעבודה כבר לא עובד כמו פעם? אתם לפתע קולטים כי המחשב איטי מידי ולוקח לו זמן רב להיטען? ייתכן כי תצטרכו להיעזר בשירות טכנאי מחשבים כדי לפתור את הבעיה. במקרים בהם ישנן תקלות במחשבים כמו אלו שציינו ועוד, יגיע לביתכם וינסה לפתור את התקלה.כיצד הוא עושה זאת?ראשית,...

» עצות וטיפים להאצת המחשב שלכם

מכירים את זה שפתאום המחשב שלכם עובד יותר לאט ממקודם? ופתאום להיכנס לפייסבוק ניהיה פרוייקט שלוקח 5 דקות,ולפתוח מייל ניהיה בלתי אפשרי...ומה לעשות שקריאה לטכנאי מחשבים או בכל איזור אחר ולשלוח את המחשב למעבד מחשבים תעלה לנו כסף.במאמר זה נסקור את דרכי הפעולה המומלצות במקרה כזה...

» טכנאי מחשבים בירושלים ממליץ מה לעשות כשהמחשב שלך איטי

מכירים את זה שפתאום המחשב שלכם עובד יותר לאט ממקודם? ופתאום להיכנס לפייסבוק ניהיה פרוייקט שלוקח 5 דקות,ולפתוח מייל ניהיה בלתי אפשרי...ומה לעשות שקריאה ל או בכל איזור אחר ולשלוח את המחשב למעבדת מחשבים תעלה לנו כסף.במאמר זה נסקור את דרכי הפעולה המומלצות במקרה כזה לתיקון המחשב...

» שירות נייד

מחשבים ניידים שהתקלקלו זקוקים לטיפול איכותי. חשוב לבצע מחקר ברשת לפני שבוחרים מעבדה לתיקון עבודה עם מחשבים ניידים היא נוחה מאוד לעובד המודרני, שלא אוהב לשבת באותו מקום כל הזמן. כיום, במשרדי ההייטק המובילים, לכולם יש לפטופים, אותם הם יכולים לקחת לכל מקום במשרד ולהתיישב במקום...

» מה הן התקלות הנפוצות במחשב נייד וכיצד מתקנים?

למרות ההתקדמות האדירה בטכנולוגיית המחשבים בשנים האחרונות, הרי שעדיין לא הומצא המחשב שלא נוטה להתקלקל. גם בשימוש הזהיר ביותר, סופם של מכשירים אלקטרוניים רבים הוא להתקלקל. כל בעיה במכשיר שברשותנו גורמת לנו לחוסר נוחות, אך כאשר מדובר במחשבים הניידים, הרי שהחוסר נוחות הופך...
מאמרים - עמוד הבית אינטרנט ומחשבים שירותי מחשוב תיקון מחשב בצורה פשוטה – מניעת רעש מרכיבי החומרה
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com