הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
תקלות נפוצות בדודי שמש וכיצד מטפלים PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י ציון כהן   
שני, 18 ספטמבר 2017 14:15

חשיבות דוד השמש למקלחת נעימה

דוד השמש שלנו יכול להיות על הגג שלנו שנים רבות ולא נעריך את העבודה שלו. דוד השמש הוא זה שאחראי לתת לנו מקלחת נעימה וחמימה בכל רגע נתון בחורף והוא צריך לעבוד בצורה רציפה ונאמנה. כשמדובר בדוד שמש שפועל למשפחה שלמה ישנן תקלות רבות שיכולות לצוץ ואז אנחנו ניתקע בלי מים חמים או שהם אינם מחממים מספיק כדי להתמודד עם הבעיות יש צורך ראשית לדעת כיצד לזהות אותם וכיצד לשייך אותן לאותו חלק בדוד שהתקלקל. תיקון דוד שמש יכול לעשות כמה מאות שקלים ולכן חשוב ההבנה הבסיסית כיצד הוא פועל ומה אתם יכולים לעשות כדי למנוע תקלות או לטפל בהם.

תקלות נפוצות בדודי שמש וכיצד מטפלים בהן

·         דוד השמש של כולנו בנוי מכמה חלקים כאשר העיקריים שבהם הוא המיכל שמכיל את המים וקולט השמש. קולט השמש הוא הפאנל הסולרי שמקבל שמש חזקה בימי קיץ שלא מצריכים אפילו הפעלה חשמלית ומיכל המים מכיל את המים שמתחממים. אחת הבעיות הנפוצות ביותר היא סתימת הקולט כתוצאה מהצטברות של אבנית. האבנית נוצרת כשמים מתחממים בסמוך לגוף החימום ויכולה להצטבר בדוד השמש שלכם ממש כמו בקומקום החשמלי איתו אתם מרתיחים מים בכל יום. האבנית יכולה לגרום לפגיעה ביעילות של המערכת הסולרית ואם אתם מרגישים שהמים לא מתחממים כמו בעבר, הגיע הזמן לנקות ולשטוף את קולט השמש ולהחליף אותו במידת הצורך. כדי למנוע מצבים כאלו בעתיד מומלץ להתקין מסנן אבנית.

·         דוד השמש שלכם שמגיע עד למקלחת, לברז וכלל צנרת המים בבית כדי לספק מים חמים מכיל צנרת רבה. הצנרת הזו, כמו כל צנרת אחרת יכולה לפתח נזילה ואז הזרימה של המים החמים תהיה לקויה ומים חמים לא יגיעו כמו בעבר. חשוב מאוד לחפש סימני נזילות ובכל בעיה בדוד השמש או במים החמים לבדוק האם יש כזו ולהזמין טכנאי בהקדם האפשרי.

·         גוף חימום הוא החלק החשוב ביותר בדוד השמש. כשדוד החימום לא פועל כשורה כל הדוד לא מתחמם ואז החימום שלכם בחורף לא יתרחש ואתם תיאלצו לפתור את הבעיה מהר ועד אז להסתפק במקלחת קרה או במקלחת אצל השכנים. גוף חימום יכול להיהרס או לבוד בצורה לקויה בגלל שימושים רבים ואריכות שנים או בגלל שימוש לא נכון ובחלק מהמקרים גם קצרים שנגרמו ופגעו בו. אין מנוס מהחלפת החימום לגוך חימום חדש על ידי טכנאי מומחה.

הזמנתם טכנאי? שווה לבדוק הכול

כשמזמינים טכנאי לדוד השמש חשוב מאוד שיבצע בדיקות היקפיות ולא יחליף אך ורק אתמה שבעייתי. דוד השמש פועל בהיקף עבודה גדול בעיקר בבתים בעלי מספר נפשות בתקופות בחורף ואת כל בדיקות התקינות יש לבצע באופן שגרתי ומומלץ לפני החורף כדי שלא תיתפסו לא מוכנים.


 
מאמרים - עמוד הבית כללי קטגוריה כללית תקלות נפוצות בדודי שמש וכיצד מטפלים
Copyright © 2018. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com