הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
5 דברים שלא ידעתם על ולנטיין דיי PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י רונן   
שלישי, 13 פברואר 2018 14:58

חג האהבה מתקרב בצעדי ענק וזה בדיוק הזמן להתכונן אליו. אז מה אתם לא יודעים על התאריך הכי רומנטי בלוח השנה? החל מהקדושים בנצרות ועד כרטיסי הברכה שנמכרים בארצות הברית: הנה 5 דברים שאולי יפתיעו אתכם

יום ולנטיין, או בכינוי המקובל יותר "ולנטיין דיי", חל מדי שנה בתאריך 14 בפברואר. הוא מושך המון תשומת לב בגלל הרבה סיבות, ואין ספק שמדובר בתאריך הכי רומנטי על לוח השנה הלועזי. אף על פי כן, הרבה זוגות לא ממש יודעים מה עומד מאחורי יום האהבה וכיצד הוא הפך לחלק כל כך חשוב ממערכות יחסים ברחבי העולם.

הנה למשל 5 דברים שאולי לא ידעתם על ולנטיין דיי:

1. יום האהבה החל כציון לזכר שלושה קדושים מהנצרות

כולם יודעים שולנטיין דיי קרוי על שמו של ולנטינוס הקדוש, אבל רק בודדים זוכרים שהוא מציין למעשה שלושה קדושים שונים שמשויכים לפי הנצרות לתאריך הזה. הראשון הוא אכן ולנטינוס הקדוש, השני הוא חייל רומי שנרדף בגלל דתו ולכן הוצא להורג והשלישי לא ממש מפורסם.

2. התיאור הראשון של חג האהבה מופיע בשנת 1400

חשבתם שאתם הראשונים לחשוב על הרעיון של משלוח זר פרחים בוולנטיין? כדאי שתדעו שהתיאור הראשון של ה-14 בפברואר כחגיגה של רומנטיקה מגיע עד שנת 1400, אז ציין את זה מלך צרפת שארל השישי במסמך שנקרא "אמנת חצר האהבה".

3. בימי רומא חגגו את יום האהבה בתאריך 15 בפברואר

יש עדויות ברורות לכך שבימי האימפריה הרומית נהוג היה לחגוג את יום האהבה בתאריך 15 בפברואר. אז זה אמנם נראה קצת אחרת וההתמקדות הייתה בפסטיבל פוריות, אך סביר להניח שמשם הגיעו הרבה מנהגים ששרדו עד היום. מנגד, יש חוקרים שטוענים שהתאריך 14 בפברואר מתכתב עם תקופת ההזדווגות של הציפורים.

4. בארצות הברית נשלחים מדי שנה מיליארד כרטיסי אהבה

יום האהבה נחגג בארצות הברית בצורה רשמית וכולם מתגייסים למען המטרה הנעלה. בין היתר, האמריקאים שולחים מעל מיליארד כרטיסי אהבה ביום האהבה ואליהם יש לצרף מעל 35 מיליון קופסאות שוקולד, 220 מיליון ורדים בתוך זרי פרחים מיוחדים והוצאות כלליות של מעל 220 מיליארד דולר. לשם השוואה, בישראל מוציאים הרבה פחות כסף על יום האהבה – אך סביר להניח שבשנים הבאות המעמד שלו יתגבר ויתחדד.

5. החל מגיל 21 נהוג לשלוח ביום האהבה כרטיס לאמא

גם אימהות יכולות ליהנות מהפופולאריות של הולנטיין דיי. במדינות מסוימות בעולם ובהן ארצות הברית, אנגליה וצרפת נהוג לברך את האימא בכל משפחה עם כרטיס ברכה וזר פרחים ביום האהבה. גם המנהג הזה לא לגמרי קיים בישראל, אך כדאי להמשיך לעקוב כי אולי ממש בקרוב הוא יצטרף לחגיגה השנתית. 


 
מאמרים - עמוד הבית כללי קטגוריה כללית 5 דברים שלא ידעתם על ולנטיין דיי
Copyright © 2018. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com