הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo

990

register


מאמרים מובחרים מבית "הגאון"

מאמרים מבית "הגאון"
אור מלמעלה PDF הדפסה דוא
נכתב ע"י david halilov   
שלישי, 27 יוני 2017 17:38

כדי להצליח בעולם המכירות לא צריך פרסום מיוחד שיעלה לכם הרבה כסף. לפעמים גם הדבר הפשוט ביותר יעשה בשבילכם את העבודה

כולנו ראינו את הסרטים האלה. תמיד הגיבור, רוחו שבורה מאירוע מכונן שבדיוק קרה, והוא צועד לבדו ברחוב החשוך עד אשר הוא מזהה שלט מואר ונכנס לבר. כן, זה לא משהו מיוחד, סצנות כאלה כבר הפכו לקלישאה הוליוודית, אבל הן עדיין עושות את העבודה.

בעולם הפרסום הנוכחי יש נטייה לחפש תמיד את הדברים המיוחדים, להיות שונים מכולם ולגרום לאנשים לשנות את התכנון המקורי שלהם ולהיכנס דווקא לחנות שלכם. עם עודף יצירתיות יכולה להיות גם חרב פיפיות, כאשר פרסום שהשקעתם בו את מיטב כספכם הוא "מיוחד מידי" עשוי אפילו להבריח את הלקוחות הפוטנציאלים ולגרום להם ללכת למתחרים.

הרכב מנצח לא מחליפים

במכירות מה שמעניין אותנו הוא "התכלס", לא אכפת לנו שהפרסום שעשינו לחנות שלנו זכה בפרסים בתחרויות נחשבות ופורסם בכל העיתונים המרכזיים, השורה התחתונה תמיד תהיה השורה של הרווח וההפסד, לא שום דבר אחר.

ואם יש דבר אחד שתמיד עושה את העבודה הוא שלט מואר בכניסה לחנות. נכון, ימי הזוהר של שנות החמישים, שם שלטי הניאון היו מלכי הכביש ופרסמו את העסק שלך למרחקים ארוכים, חלפו ועברו להם, אבל את העבודה הם לא שכחו לעשות.

תחשבו רגע על עצמכם, אם הייתם עוברים ליד חלון ראווה עם שלט מואר בכניסה, לא הייתם מסתכלים? ואם כבר הסתכלתם כנראה שרוב הסיכויים שכבר הייתם נכנסים פנימה. ואם הייתם נכנסים פנימה, כנראה שכבר הייתם קונים משהו, לא?

אז כן, השלטים המוארים עושים קאמבק. היום הם הפכו למוצר חובה בכל ארסנל של מעצב שרוצה לבנות לעצמו שם. היקרים ביותר הם אלה שנשתמרו מתקופת הזוהר, אבל גם אתם יכולים להשיג לעצמכם שלט מואר לחנות, הוא לא יקר ובהחלט עושה את העבודה. ויותר מזה, איתו הפרסום באמת עובד.

 
דברים שלא ידעתם על אוטובוסים PDF הדפסה דוא
נכתב ע"י שי   
שלישי, 27 יוני 2017 10:02

האוטובוס הוא אחד מכלי התחבורה החשובים ביותר בעולם בו אנו חיים

אין אחד מאתנו שלא יצא לו לנסוע באוטובוסים בהיקף כזה או אחר בחייו. בין אם מדובר באוטובוסים שמשמשים לתחבורה ציבורית, בין אם מדובר בהסעות אוטובוסים לבתי ספר או למקומות עבודה, ובין אם מדובר באוטובוסים המשמשים לטיולים למרחקים ארוכים – השימוש היום יומי של רבים מאתנו באוטובוסים הוא נרחב, ומדובר בכלי רכב שתופס מקום משמעותי ביותר בעולמנו כיום. רבים מאתנו מקבלים זאת כמובן מאליו – מבלי להבין עד כמה מדובר בכלי רכב חזק, מתקדם ואיכותי – ויש כמה וכמה דברים שאפשר לדעת ולהבין על אוטובוסים שיכולים להעשיר את הידע שלכם.

כמה דברים שאולי לא ידעתם על אוטובוסים

·         על הרכבת האוטובוס – מרבית האוטובוסים בהם אתם משתמשים ביום יום, לא יוצאים מהמפעל בדיוק כמו שאתם מכירים אותם. למעשה, מרבית חברות האוטובוסים מקבלות את האוטובוס כשלד – שלד מתכת, מנוע וכדומה – ורק לאחר מכן מרכיבות עליו את הגוף כפי שהן רוצות להשתמש בו. כך אנחנו מקבלים את סוגי האוטובוסים השונים שממלאים את הכבישים שלנו, וכך כל חברת אוטובוסים יוצרת את הייחודיות שלה.

·         האוטובוס ככלי אקולוגי – מבחינה אקולוגית, האוטובוס נחשב ככלי טוב יותר מכלי רכב פרטיים. לכאורה, מדובר בכלי גדול שמזהם את הסביבה יותר, אך המצב הוא לא בדיוק כזה – בתור התחלה, מעבר להסתמכות על אוטובוסים בחיי היום יום מצמצם את זיהום המכוניות הפרטיות ועדיף בהרבה, ומעבר לכך אוטובוסים מודרניים הם בעלי ניצול דלק חסכוני שהופך אותם לירוקים יותר באופן יחסי.

·         קיבולת האוטובוס – כיום, ישנם אוטובוסים שהקיבולת שלהם מגיעה ליותר מ-200 נוסעים! האוטובוסים שאנחנו מכירים כאוטובוס ארוך, מפרקי או "אקורדיון" – הוא אוטובוס שמכיל נוסעים בישיבה ובעמידה בכדי למקסם את כמות הנוסעים, וקיימים בעולם כיום אוטובוסים בעלי 2 מפרקים ויותר, בהם יכולים להיכנס בנוחות יחסית למעלה מ-200 נוסעים.

בפעם הבאה שאתם עולים על אוטובוס – אתם תדעו עליו קצת יותר

כשאתם עולים על אוטובוס ציבורי, על הסעות אוטובוסים או על כל אוטובוס אחר – תבינו שמדובר בהתקדמות טכנולוגית וציבורית חשובה מאין כמותה.

 
מצבות מיוחדות PDF הדפסה דוא
נכתב ע"י matzevot miuhadot   
שלישי, 27 יוני 2017 05:43

בישראל נהוג להקים מצבה תוך שלושים יום ממעוד פטירתו של המנוח. בדרך כלל המצבות מיוצרות מאבן חברון, שיש טורקי וגרניט. ניתן לייצר מצבות במגוון של צורות, עיצובים ומידות בהתאם למקום הצבתם. כמעט בכל בתי העלמין בארץ יש לפעול לפי הכללים שנקבעו ע"י הסניף המקומי של חברת קדישא. לדוגמא, בבתי עלמין מסוימים מותרים חריטת דיוקנים וכיתובים ברוסית. במרבית בתי העלמין חברת קדישא בונה יסודות בטון למצבה. על כך נגבה תשלום נפרד שאינו כלול במחיר המצבה.

לפני הזמנת המצבה רצוי לעיין בדרישות של חברת קדישא או לקבל ייעוץ בחברת "גברו".

על מצבה נהוג לחרוט אותיות פ"נ (פה נקבר) ובשורה מתחת את שמו הפרטי והמשפחה של המנוח. כמו כן, נחרטים שמות הוריו של המנוח, תאריכי לידתו ופטירתו לפי לוח עברי ולועזי. נהוג לחרוט שירים, הספדים וציטוטים המתייחסים לאישיות המנוח. לסיכום נחרטות האותיות   ת.נ.צ.ב.ה. אשר פירושן "‘תהא נשמתו/ה צרורה בצרור החיים".

ישנם שלושה סוגים של מצבות:

טיפוסיות, סטנדרטיות, חסכוניות

מצבות עילית מיוחדות

מצבות אקסקלוסיביות 

על סוגי המצבות בהרחבה

טיפוסיות, סטנדרטיות, חסכוניות

בעלות מראה פשוט, קוים ישרים, גודל ונפח קטנים, כיתובים לקוניים. ייתכן שילוב של סוגי אבן שונים, כאשר השכבה תחתונה מיוצרת מאבן זולה יותר ואילו השכבה העליונה או האסטלה מגרניט יקר. חברת "גברו" מרבה לייצר מצבות מהסוג הזה תוך חיסכון בעלויות המוצר.

אמניה ומעצביה של חברת "גברו" יסייעו לכם להבין אלו אבנים עשויות להשתלב ביניהן כדי להקנות למצבה מראה מכובד ויפה.

מצבות מיוחדות

גם במצבות עילית ניתן לשלב כמה סוגים של שיש וגרניט, חריטה מגוונת ומרכיבים המתייחסים לאישיותו של המנוח. למשל, סמלי רפואה, חמשת תווים, כלי נגינה,  פלטת צייר וכן, חריטה צבעונית, סמלים יהודיים, מנורה, תורה, ספר, תלית, מדליות ואותות כבוד. למצבות מיוחדות מחירים גבוהים יותר לעומת הטיפוסיות. המחיר תלוי בהיקף העבודה ובדרישות ספציפיות של הלקוח.

מצבות אקסקלוסיביות

חברת "גברו" היא חרבה מובילה הדוגלת בייצור של מצבות אקסקלוסיביות ובלעדיות. הפרויקטים והעבודות שלנו ייחודיים במינם ומהווים יצירות אמנות  שמפארים בתי העלמין בארץ וברוסיה.

עבודת ייצור על מצבה אקסקלוסיבית מתחילה מהכנת הסקיצה של הפרויקט. לשם כך אמנים ומעצבים שלנו נפגשים עם קרובי המנוח. תוך התחשבות בבקשותיהם וכן בדמותו של המנוח הם מפתחים  את עיצוב המצבה לפרטי פרטים. לאחר מכן החברה מגישה תמונת D3, כלומר, תצלום דגם התלת מימד של המצבה העתידית המאפשר ללקוח  לדעת על מראה המצבה בטרם תותקן.

מצבות אקסקלוסיביות כוללות מרכיבי אמנות ופיסול, שילוב של סוגי גרניט יקרים, גילוף, תבליטים, פסיפס, דיוקן בצבע, ציפוי של כיתובים וחלקים בעלי זהב.

פיתוח והתקנה של מצבה אקסקלוסיבית אורכים זמן רב (בין שלושה חודשים לשנה). מחירה תלוי במספר גורמים, כגון: גודל, נפח,  ודרישות פרטניות של לקוח. עד אשר העבודה תושלם החברה מציעה להציב מצבה זמנית אשר תוחלף לאחר מכן  במבנה הקבוע.

עיצוב אמנותי וחריטת דיוקן צבעוני

עיצוב אמנותי הוא אחד המרכיבים החשובים בייצור המצבות.  מדובר במכלול שלם של עבודות, החל מבקיעת הצורה של מצבה וכלה בעבודות העיצוב, כגון: חריטת כיתובים, עבודות גילוף באבן, חריטת הדיוקן, ציפוי בעלי זהב, ייצור תבליטים, צבעים ופרטי קישוט נוספים אשר בעזרתם משלימים את מלאכת העבודה על מצבה.

חברת "גברו" מציעה שרותיהם של מיטב מומחים מוכשרים: אמנים, פסלים וחרטים אשר יודעים ליישם כל רעיון אמנותי. הקו החדש שמציעה החברה הוא ציור צבעוני על סלע. דיוקנים וקישוטי צבע מקנים למצבה מראה אחר ועדין, מוסיפים חום לעצבות של המצבה וזאת תוך שמירה על תווי הפנים של המנוח.

האמנים שלנו יוצרים דיוקן צבע אפילו על בסיס תצלום בשחור-לבן. לשם יצירת דיוקן בצבע דרושה חריטה עמוקה באבן וצביעה בצבעים מינרליים ואקריליים  מיוחדים. על מנת להבטיח שמירה טובה יותר, הדיוקן מצופה בלכה מיוחדת שמגנה עליו   מפני קרני השמש האולטרה סגולות. חריטה בצבע מתבצעת אך ורק בעבודת יד ודורשת מיומנות רבה וכישרון של אמן. העבודה על דיוקן נמשכת בין שלושה עד שבעה ימים תלוי ברמת המורכבות שלו.

לקוח רוצה לעדת לאורך כמה זמן צבע יחזיק מעמד. נכון להיום, אין תושבה חד משמעית. מדובר במגנה חדשה לחלוטין. הדיוקנים הראשונים נוצרו בשנת 2009 ולפי תוצאות המעקב שלנו במשך חמש שנים לא חלו שינויים משמעותיים.  על הלקוח לדעת שבמקרה של דהיית הצבע על הסלע יישאר דיוקן רגיל בשחור-לבן וכמו כן תמיד קיימת אפשרות  לבצע תיקוני צבע, כלומר צביעה מחדש במקום בו הותקנה המצבה.

ברצוננו להסב את תשומת לבכם!!!!

מתחרינו הרבים משתמשים שלא כדין בפרויקטים שלנו ובתצלומי תלת מימד של המצבות בפרסום בעיתונות, בעלונים ובאתרי האינטרנט וכן מתקינים  העתקי מצבות עם עיטורים ותבליטים שנוצרו בידי האמנים שלנו. כל זה נעשה ללא הסכמתנו.

הצוות שלנו מוחמא  משאיפותיהן של חברות אחרות לשחזר את העבודות שלנו, לחקות אותנו וללמוד מאתנו את מלאכת היצירה של מצבות איכותיות ויפות.

 
מצבות PDF הדפסה דוא
נכתב ע"י matzevot   
שני, 26 יוני 2017 13:11
בארץ קיים מספר רב של חברות לייצור המצבות. אך חברת גברו סלע בולטת מבניהן וזה הודות לשמה הטוב, עובדיה המקצועניים וגישתה החדשנית והיצירתית. מיום הקמתה בשנת 1983 ע”י האומן סלבה יצחק החליטה חברת גברו סלע ללכת במסלול שונה. במקום לעבוד לפי הסטנדרטים הקיימים בתחום בחרה החברה להציב סטנדרטים משלה, סטנדרטים של אומנות אמתית, עבודה אינדיבידואלית עם הלקוח ועיצובים אקסקלוסיביים מסוגי אבנים שוניםהסטנדרט החדש שהציבה חברת גברו סלע מתבסס על שלושה עקרונות אנו מעסיקים אך ורק מומחים מהשורה הראשונה בין אם מדובר בסתתים, מעצבים, פסלים, אומנים וגרפיקאים. ניסיון מקצועי עשיר ביותר של כל העובדים שלנו יחד עם התחייבותם הגבוהה מבטיחה איכות יוצאת דופן וזמן ביצוע קצר ביותר של כל העבודות אנחנו מקצוענים אמתיים והמוניטין שלנו ושמה הטוב של החברה מאוד יקרים לנו. חברת גברו סלע מייצרת כל הסוגים של המצבות ומשתמשת אך ורק בגרניט באיכות הגבוהה ביותר חברת גברו סלע מבצעת כל העבודות באופן עצמאי ולא תלויה בעבודתה בקבלני משנה, סוכנים או מתווכים מסוג כלשהו. לחברה ציוד מודרני משלה כולל מחשבים, שיירת מכוניות גדולה, עגורנים, חדרי התזה ומכונות CNC. התחרותיים של השוק של היום מתפתחת החברה באופן תמידי. כתוצאה מכך החברה ממשיכה להשתכלל ולפתח צורות ועיצובים חדשים של מצבות. הציירים שלנו עובדים על סגנונות מצבות, גופנים, עיצובים חדשים ועל תפאורה ועיטורים של המצבות כל הזמן וכך גם החברה מייבאה לארץ סוגים וצורות חדשות של אבנים במגוון צבעים רחב באופן קבוע.
אנו מקפידים על בקרת איכות שמתבצעת בכל שלב של ייצור המצבה כולל הצבת המצבה וזו ערובה להיעדר הפגמים בעבודתנו עבורנו המצבה לא רק מסמלת אבל עמוק וכאב האובדן, זוהי יצירת אומנות יחידה במינה וזו הסיבה לכך שחברת גברו סלע תמיד תבלוט בין מתחריה ותציע סוגים חדשניים עיצוב מודרני וצורות חדשות של מצבות.
 
מאמרים נוספים...

הציטוט היומי

אהבה לאישה אחת זו ברבריות, משום שזה נעשה על חשבון הנשים האחרות.
מתוך הספר "מעבר לטוב ולרוע"

Notice: Undefined variable: is_ie6 in /home/hagaon/domains/hagaon.co.il/public_html/templates/city_portal/index.php on line 350

Notice: Undefined variable: is_ie7 in /home/hagaon/domains/hagaon.co.il/public_html/templates/city_portal/index.php on line 350
מאמרים - עמוד הבית
Copyright © 2017. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com