הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo

990

register


מאמרים מובחרים מבית "הגאון"

מאמרים מבית "הגאון"
הסוללה באייפון בקושי מחזיקה מעמד? כיצד לבדוק אותה וממה להיזהר PDF הדפסה דוא
נכתב ע"י Yohai Yehezkel   
שישי, 16 מרץ 2018 11:32

במקרים רבים בהם אנו חווים בעיות או תקלות במכשירי האייפון אנו מיד נוטים להאשים את אפל, זה הכי קל בלי לבחון את הבעיה והסיבה נאשים את היצרן.

תקלות במכשיר סלולר וגם במכשיר אפל מתחלקים לשלוש:

  1. תקלת יצרן - במכשירי אפל אחוז תקלות היצרן עומד על 1.8% בהשוואה לחברות אחרות מובילות הנתון הזה מצוין.
  2. תקלות בלאי - תקלות שמתרחשות כתוצאה מבלאי סביר זמן שימוש הגורם להתיישנות חלקים נעים כמו כפתורים שקעי טעינה וסוללות.
  3. נזק לקוח - נזק שאתם גרמתם הוא גורם מספר 1 למעל 90% מהתקלות במכשירי אפל.
כך נראת הסוללה באייפון X מחולקת לשני תאים
 

 

מעט על מבנה הסוללה באייפון

סוללות מכשירי הסלולר הנן מסוג ליתיום-יון, סוללות חזקות ויציבות בעלי אורך חיים סביר, עמידותן לאורך תקופת השימוש נחשבת למצוינת ולכן יצרני הסלולר בוחרים בסוללות הליתיום אל אף שקיימות בשוק סוללות חזקות יותר אולם התקלות והבלאי גבוה יותר וכך גם הסכנה להתלקחות.

בכל סוללות הליתום-יון המותקנות מכשירי אפל יש 500 מחזורי טעינה, הסוללה מיוצרת מתוך בסיס הרעיון של הפיתוח שנועד להתוות את אורך חיי הסוללה באייפון וחוזקה.

 

במקרים רבים נתקלתי במשתמשי אייפון שהגיעו אלינו לאחר שהחליפו סוללה במעבדה אחרת בטענה שהחלפתה לא פתרה את הבעיה והסיבה לכך פשוטה, או שהתקינו סוללה לא מקורית או שלא היה צריך להחליף את הסוללה, מעבדות סלולר רבות אינן יודעות לבדוק האם קיימת תקלה או בעיה בסוללה.

 

כל מחזור טעינה מתרחש בין 25% ל 100% לאחר סיום מחזורי הטעינה התאים הכימיים מאבדים מכוחם ונרגיש באופן בולט את הסימפטומים לסוללה חלשה באייפון, סממנים ברורים אלו מתריעים בפניכם שהסוללה הגיעה לסוף חייה.

 


 

 

ממה להיזהר כשמחליפים סוללה

תחום הסלולר ובמיוחד החלקים לתיקון מכשירי אפל מגלגלים מליארדי דולרים בחודש, האינטרס הוא ברור, ההצע גדול וכיום ניתן לראות מפעלים רבים בסין שמיצרים חלקים לא מקוריים ואף סוללות.

גם סוללות מחדשות ניתן למצוא בשפע, אוספים את הסוללה הישנה מטעינים אותה מאפסים את השבב בסוללה המכיל את המידע על מספר מחזורי הטעינה ומוכרים אותה בחזרה למעבדות.

החישבות של שימוש בחלקים מקוריים חדשים ברור היטב לכולם, לאחר 10 שנים בהם מתבצעים אלפי תיקונים בכל יום בישראל יש יותר ממחציתם שאינם מרוצים מהתיקון והסיבה לרוב אינה קשורה למקצועיות הטכנאי אלה לאיכות החלק המשפיע באופן ישיר על עצלחת התיקון או כשלונו.

כשניגשים להחליף סוללה רצוי לבדוק היטב שלמעבדה יש חוות דעת, ניתן לחפש בגוגל ביקורות או בפייסבוק וכך להגיע להחלטה באיזו מעבדה כדאי לתקן את הטלפון החכם שלכם.

 

 
חברות ייעוץ ארגוני – מי יכול לעמוד במשימה הזו? PDF הדפסה דוא
נכתב ע"י amir769   
חמישי, 15 מרץ 2018 11:18

חברות ייעוץ ארגוני – מי יכול לעמוד במשימה הזו?

החלטתם לעשות את זה נכון, להקים את העסק באופן שקול מהרגע הראשון או להשקיע בפיתוח העסק שכבר הוכיח את עצמו בעבר. ברור לכם שתצטרכו ייעוץ לפתיחת עסק ואתם גם בוודאי מבינים שיש לא מעט חברות ייעוץ ארגוני שם בחוץ. האם זה אומר שכל חברה בהכרח תתאים לכם? התשובה כנראה לא, וההסברים נמצאים ממש לפניכם.


ניסיון בתחום שלכם

כשאתם בוחנים אפשרות לקבל ייעוץ לחברות אתם נחשפים לשורה ארוכה של גורמים מקצועיים (יותר או פחות) וכולם מתחייבים לספק לכם את התוצאה הנחשקת. אולי הם מבטיחים עלייה דרסטית במכירות, אולי מתחייבים לייצר עבורכם כמות אדירה של לידים. תהא ההבטחה אשר תהא, חברות ייעוץ ארגוני צריכות להתאים לכם, לתחום העיסוק שלכם ולשוק שבו אתם פועלים. גורם מקצועי שליווה עשרות מסעדות ובתי קפה לא בהכרח יתאים למי שמקים חברה קטנה בתחום הביטוח, רק לצורך ההדגמה.


מקצועיות ואמינות

אולי יש שפע של חברות ייעוץ ארגוני אבל זה לא בהכרח אומר שכולן מקצועיות או אמינות במיוחד. כך אתם יכולים להיתקל בגורם שמחשיב עצמו למומחה גדול בתחומו אבל בפועל הניסיון שלו מועט מאוד, ואולי אפילו איננו קיים. ייעוץ להקמת עסק חשוב לקבל מגורם מקצועי שיודע באמת מה צריך לעשות כדי להקים עסק כמו שצריך, איך בונים תכנית שיווקית, מאיפה מתחילים, כיצד בונים תקציב שיאפשר לעסק לעבוד וגם לנשום, ומה הדרכים היעילות והנכונות להשיג פרסום ולהגיע לקהל היעד הרלוונטי.


שליטה במספרים

אין ספק כי ייעוץ להקמת עסק חדש כולל התייחסות גם למספרים, ולמעשה התכנון הפיננסי הוא פשוט קריטי. ייעוץ לפתיחת עסק תמיד ילווה בבניית תקציב ברור לכל פעילות, מהשיווק ועד התפעול, מהייצור ועד לתשלומי השכר והעלויות הקבועות. ככל שאתם שואפים להגיע גבוה יותר כך עדיף שתפעלו באופן מסודר ונכון עוד מהרגע הראשון, לפני שהעסק ייצא לדרך. עם ייעוץ לחברות שמביט קדימה אל העתיד ולוקח בחשבון את המטרות ארוכות הטווח שלכם, תוכלו לא רק לחלום בגדול – אלא גם להגשים כל אחת ואחת מהמטרות שלכם.


 
מחדשים את ריהוט הגינה PDF הדפסה דוא
נכתב ע"י ניסן אשכנזי   
רביעי, 14 מרץ 2018 14:45

כאשר מחליטים כי די, ורוצים כי גם האזור של הגינה ו/או המרפסת יהיה מספיק נקי ומסודר לקראת חג האביב מבלי להוציא הרבה כסף על רכישה של ריהוט גן חדש, צריכים לעשות לא יותר מאשר לרכוש צבע אשר מתאים עבור ההרגשה הנוכחית והחומר שממנו עשוי אותו ריהוט.

יכולים לרכוש צבע אלומיניום שמתאים לכל פריט ופריט ובאותה ההזדמנות גם לחדש את רצפת הדק על ידי רכישה של צבע מיוחד ששומר על העץ יפה ועמיד בפני כל השינויים שמתרחשים באופן די טבעי בסביבה של המרפסת. מה צריכים לדעת לפני שמתחילים במלאכת הצביעה וההכנה של המקום לחג הפסח שהולך ומתקרב לו? עברו על פני הדברים הבאים לצביעה מהנה עם תוצאות משביעות רצון.

 

איך עושים את זה נכון

איכות צבע - לאחר שכבר מבינים כי צריכים צבעים נפרדים עבור רצפת העץ וכן עבור הריהוט של הגינה אשר עשוי מתכת, מה שנותר הוא רק למצוא את הצבע הכי נכון עבור כל אחד מאלה, שזה ממש לא בעיה מכיוון שכיום חברות רבות מציעות מגוון נהדר של צבעים לכל שימוש ולכל חומר אפשרי שאותו רוצים לצבוע. מה שצריכים לשים אליו לב הוא שהצבע הנבחר הוא כזה שמצוין כי הוא צבע אלומיניום בצורה ברורה, לצד בחירה של גוון אשר מאפשר שמירה והגנה מפני חלודה עבור ריהוט שעומד בפני שמש וגשם במשך שנה שלמה.

ניקיון עבודה - לאחר שרוכשים את הצבע, צריכים להקפיד על ביצוע של עבודה נקייה ככל האפשר על מנת שלא להתעסק עם הסרת הצבע ממקומות שלא אמורים להיות צבועים. לכן, יש ללבוש בגדי צביעה ולשים יריעת בד שמכסה את המקומות ונמצאת תחת הריהוט והשטחים שמיועדים לצביעה.

 
חשיבות של ביטוח בחברת הובלות PDF הדפסה דוא
נכתב ע"י משה   
רביעי, 14 מרץ 2018 10:11

הובלות דירה בימינו הפכו להיות עניין הכרחי עבור כל אחד שרוצה לעבור דירה ולא רק בגלל כך עוברים דירה בצורה בטוחה ונוחה יותר אלא לעתים משתלמת יותר ואף הכרחית בגלל שירותים קריטיים כמו שירותי אריזה או הובלות מנוף. למרות שהובלות מקצועיות נתפשות כבטוחות יותר, ללא ביטוח מתאים הנזק יכול להיות גדול יותר.

הביטוח כחלק משמעותי מהובלת דירה

כולנו בטוחים שאם מובילים מקצועיים יובילו את הציוד שלנו אנו נהיה יותר רגועים. למעשה, כשחברת הובלות מקצועית מציעה לנו שירותי הובלות שאינם כוללים ביטוח מיד אנחנו צריכים להרים גבה ולשים לב שיש כאן משהו מוזר. כל בעל מקצוע או חברה שמספקת שירות אמורה להציע אחריות על הדברים שהיא מבצעת וזה נכון לגבי חברת הובלות ממש כמו שזה נכון לגבי חשמלאי, טכנאי דודי שמש או אינסטלטור. במידה והעבודה תהיה לקויה לא יהיה לנו למי לפנות ואנו עלולים למצוא את עצמנו בהוצאות כלכליות לא פשוטות אחרי שמוצר חשמלי או ריהוט נהרס, דבר שלא מתאים בעיקר לא בתקופה שכזו.

למה חשוב לבחור בחברת הובלות עם ביטוח

·         ביטוח על ההובלה הוא דבר חשוב כדי להימנע מנזקים כספיים עצומים במהלך תקופת המעבר, דבר שבוודאי לא יתאים לכיס שלכם אחרי הוצאה על דירה חדשה וגם על ההובלה. תדאגו לעבוד רק עם חברת הובלות הכוללת ביטוח ועדיף לשלם מעט יותר כדי שלא תשלמו ביוקר בהמשך.

·         הביטוח חייב לכלול את כל הסעיפים שיכולים לקרות במהלך ההובלה וזה כולל נזק או הרס חלקי או מלא לפריט מסוים וכמובן איבוד של פריט שיכול להיות הרבה יותר כואב.

·         הביטוח חייב לכלול גם את ההשתתפות העצמית שלכם. ודאו שזו לא השתתפות מוגזמת מידי מעל למקובל וכמובן בדקו מה גובה האחריות הכולל.

הביטוח מראה את רצינות ומקצועיות החברה

כמובן שיש הרבה סיבות מדוע ביטוח על ההובלה הוא דבר חשוב בגלל כל הסיבות שהוזכרו לעיל אך יותר מכול, הביטוח מראה שמדובר בחברה מנוסה ומקצועית. חברה שבעבר ביצעה טעויות ולמדה מהניסיון שלה יודעת גם שהביטוח הוא זה שבסופו של דבר מאפשר ללקוח להרגיש שהוא בידיים טובות. ללא ביטוח לא נוכל לדעת שמדובר בחברה רצינית כמו שהיא מציגה את עצמה כי חברה רצינית יודעת שאחריות על תכולת הדירה לא מציבה אותה בסכנה כי היא באמת עושה הכול כדי שהציוד לא יינזק ללא פשרות.

 
מאמרים נוספים...
מאמרים - עמוד הבית
Copyright © 2018. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com